Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Očima expertů: Kam investovat milion

9. 10. 2015
 40 818
19 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

ok, diky za info

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Restrikce pokud vim nejsou.
Penize je mozne poslat prevodem (nevyhodne), PayPalem, nebo kartou - idealni je na to mit dolarovy (pod)ucet a neplatit konverzi.
Je to takove intuitivni a jednoduche i pro zacatecniky.
Ale uplne si nejsem jist, jak moc jim verit (registrace na Kypru), ale to je problem i s jinymi brokery.
Poslal jsem si tam $5000 a zkousim si s tim intenzivne hrat, ale zivotni uspory bych tam asi neposilal - mozna jsem ale paranoidni a mozna to je bezpecnejsi, nez vetsina CZ brokeru, fakt nevim.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

jj, dik, uz se mi to podarilo vygooglit :)
plz jsou nekde nejaky dobry stranky jak na to? jsou tam nejaky restrikce pro obcany CR?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

eToro

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

z jake je tohle platformy? :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

O poli-pachtu nevím. Pokud tomu někdo rozumíte, dejte sem do komentářů prosím vědět. To by mne docela zajímalo.

Ale osobně vlastním (spoluvlastním) les, cca 15letý, a mohu potvrdit, že žádné časté návštěvy nevyžaduje a stromky rostou... jak dříví v lese. Řada věcí (probírka, pokácení a prodání stromů) se dá s datovou schránkou překvapivě dobře zařídit i přes oceán.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No tady ale byla řeč ne o sebeobživě, ale o investiční půdě, pachtu.
A kde je k mání za tuto cenu?
Když je člověk z Prahy, sežene půdu za takovou cenu v nějakém rozumném okruhu/dojezdu?
Nebo takový majetek není potřeba nějak kontrolovat/udržovat a ta půda může být klidně někde v asijské části republiky, za vrchovinou? :-)

Mimochodem - můj kamarád si koupil zemědělskou půdu u jednoho městečka poblíž Prahy. Navazující hned na tu zástavbu, čili prakticky v obci. Doufal, že mu starosta vyjde vstříc, změní územní plán a dovolí mu postavit si tam barák (plus případně další na kšeft). Starosta se ale nějak zasekl (asi čekal nějakou pozornost) a tak to kamarád (po rozvodu prakticky bezdomovec) vyřešil tak, že si na pozemek nechal dotáhnout plyn a elektřinu (to prý smí být i na poli) a postavil si tam luxusní mobile-home (repasovaný, dovezený z říše) a nyní má fakt pěkné bydlení kousek od Prahy za směšný obnos. Plus má zemědělskou půdu s potenciálem budoucí konverze na stavební parcelu (a i kdyby ne, stejně je to dobrá investice).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tři hektary se dají pořídit za docela rozumných 800 000, to stačí na docela soběstačný žití.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Gdyby bych byl politik, dal bych to na úhradu dluhu státního rozpočtu, jako Miloš. Gdyby bych byl politik-olygarcha, dal bych to např do Agrofurtu, pokaď bych si to nenechal, jako Andrýs. Ale jako Ferko by po tem malo být každýmu hofénko.

Nahlásit

-
0
+

A opravdu se da za milion koupit zemedelska puda o nejake smysluplne vymere?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Proti vibrátorům nemám vůbec nic. Naopak :)
Mínuskuju, když si kdokoliv z jakékoliv ankety udělá reklamu a vůbec se nesnaží co nejobjektivněji poradit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Milion bych rozdelil na 3 casti. Za jednu tretinu bych nakoupil kvalitni vina. Za dalsi dalsi zemedelskou pudu. A tu treti bych pouzil na cestovani.

Tudiz bych videl zase nejaky zajimavy kousek sveta. Po navratu bych na zakoupenou pudu nasel bylinky a ochutnaval zakoupena vina....... Zivot totiz neni jen o akcich a drahych kamenech ci zlatu, ale i pohodovem ziti.

Nahlásit

-
0
+

Teď si nejsem jist u koho, evidentně to už někdo zase překlikal na druhou stranu :-) Psychicky narušení jedinci všech možných vyznání tu bohužel jsou. Pokud jim to udělá dobře a neatakují - ať už Honzu Altmana nebo mne - fyzicky, tak je nakonec asi lepší, že si můžou kliknout kolikrát jen chtějí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Co jste to za trapáky že hromadně minuskujete názor, že milion se má vrazit do vibrátoru.

Nahlásit

-
0
+

5, mozna i 3

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

https://dl.dropboxusercontent.com/u/48679683/TakJaTaky.png

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Minus 100, bez komentare, bez duvodu

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Kolik může vynést propachtování zemědělské půdy?

Nahlásit

-
0
+

VW a těžaři zlata - oblíbená hračka posledních dnů :-)

Nahlásit

-
0
+