Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Japonsko, Česko, centrální bankéři a ekonomičtí fušeři

20. 11. 2013
 30 394
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Překvapuje mě, že se nikde nemluví o tom, co nám tento krok naznačuje. Snaha řídit nejen trh, ale i občana. Teď nakupuj, je to pro tebe výhodné - levněji už nebude. Možná, vlastně po zásahu centrální banky na nějakou dobu určitě ne. Zajímavé je, že spousta zboží je na "západě" stejně drahá, nebo v mnoha případech levnější. Kdo tento krok zaplatí? To je naprosto zřejmé, opět jsme u občana. A rádobypravicové strany a jejich experti? Nezaznamenal jsem jedinou výraznou reakci.

Nahlásit

-
0
+

Nejsem ani ekonom ani finančník, ale zajímá mně co tu píšete. Abych lépe tušil, kam to s námi spěje.
A tak nevím, co si myslet o jednom "šprochu - pravdy trochu", podle kterého by bankovní rada nemusela být zas až tak moc nekvalifikovaná, ale naopak, kvalifikovaná až moc. Co si o tom myslet? Cituji ten šproch:
http://www.zvedavec.org/nazory-5771.htm
20.11. 8:18 Souvisí či nesouvisí? 587 194.?.?.?
5.11.podepsal Kellner dohodu se Španěly o koupi O2 za 64 miliard Kč- platba měla proběhnout v Kč, Španělé jí dali přednost před Eurem pro její stabilitu. 7.11. devalvovala ČNB Kč o 5 %, 8.11. proběhla směna Kellnerových Eur na Kč, dostal za ně o 5% víc- zisk 3,6 miliard se dělí na 2,5 miliardy pro Kellnera a miliarda pro členy rady ČNB, co hlasovali pro oslabení koruny. Víc v tom není, další kroky ČNB budou následovat, až bude zase probíhat podobný obchod desetiletí…..
Ku.va, do škarpy s nima, na kandelábry !!!
299694

Nahlásit

-
0
+

Pokud opravdu byl index NIKKEI z 80% tvořen akciemi bank, pak stačí mít v portfoliu jakýkoliv derivát s vazbou na index a máš to tam, ani o tom nevíš (nebo alespoň tvůj auditor se může tvářit, že o tom neví).

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jednou z povinností ČNB je dohled nad finančním sektorem.Když může devalvovat měnu,což pocítíme všichni,jak to , že se zase zapomnělo na banky???!!!

Česi v priemere platia bankám za spotrebiteľské úvery 16,38 %, kým v Rakúsku je to 6 % a v Nemecku 6,9 %.
Spotrebiteľské úvery v Česku sú rekordne drahé.

Čechom sa predražujú pôžičky aj napriek tomu, že banky majú veľa lacného kapitálu.
viz:http://finweb.hnonline.sk/ agentury-195/spotrebitelske-uv ery-v-cesku-su-rekordne-drahe- 546390

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Japonské banky byly napěchovány úvěry, investicemi do nemovitostí a do SVÝCH VLASTNÍCH AKCIÍ.
To se mi nechce věřit, žádnej bankéř přece nemůže bejt takhle, TAKHLE BLBEJ!

Nahlásit

-
0
+