Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Neurorestart: Předražené hrnce pro váš mozek

10. 6. 2013
 22 005
17 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Článek pan Kašpárka se mi líbí, byť v některých termínech na můj vkus přehání - proč hned šarlatán a sekta? Pan Vokáč zkrátka ovládá moderní způsoby prodeje a ovlivňování. S těmito dovednostmi je možné najít zákazníky na ledasco - stačí aby se nechali ovlivnit, uvěřili, objednali a hlavně zaplatili.

Mně osobně překvapuje, že v době, kdy je relativně slušný přístup k informacím, toho uživatelé internetu (hlavní to cílová skupina infoproduktářů...) málo využívají. Nevím, zda jejich mozky náhodou opravdu nepotřebují nějaký neurorestart, aby se jim zaplo kritické myšlení :-).

Takže to, že se pan Kašpárek pídil po studii, o které pan Vokáč zhusta mluví, a paní v komentářích níže se po "neurovědci&quo t;Vokáčovi sháněla v Ústřední vojenské nemocnici, je mi velmi sympatické. Kdo by chtěl ještě více ke kořenům, může zcela jistě napsat i otci celé myšlenky leteckému konstruktérovi/homeopatovi Peterovi Chappellovi.

Ale na druhou stranu, těch cca 5000 Kč není zas tak moc za zkušenost. Školné ve škole života je mnohdy mnohem vyšší. Pokud budou zákazníci vnitřně přesvědčeni, že jim to něco přinese, tak jejich vírou neotřese ani absence (vědeckých) důkazů. Osobně si myslím, že poslouchání (pro mne již ohraných) motivačních pouček (trénink Neurestart online) či poslech relaxační hudby (rezonančních nahrávek a autogenního tréninku) není nijak škodlivý. Je na rozhodnutí každého člověka, zda koupí, zda si ekvivalent opatří jiným způsobem či zda spolehne na sebe svůj mozek - či jak se dříve říkalo na zdravý selský rozum. Jak s těmi hrnci - někdo má drahé "s příběhem o životě věčném" - svém i těch hrnců, někdo běžné nádobí z obchoďáku. Průměrně funkční je asi oboje.

S panem Čmolíkem souhlasím v tom, že je hodně majitelů, ale málo skutečných použivatelů mozku. Na lidské naivitě a ochotě "skákat na špek" se odpradávna vydělává nejvíc :-).

To, co pan Čmolík utržil, není jeho výdělek - odečtěte daně, náklady, provize affiliate partnerům... Ale i tak, nutno přiznat, že se to v tomto rozsahu nepovede kdekomu. Odvážný (zde synonymum pro drzý :-)) je tento pán nadstandardně, ale i tak si myslím, že vystoupit na kongresu skutečných odborníků - neurovědců by si se svými mnohými domněnkami netroufl.

Mnohem horší mi přijde, žese budou dál šířit mnohé domněnky/polopravdy/bludy o mozku a fungování těla či světa... Plno lidí do těchto projektů vstupuje proto, že jim vedle vlastního rozvoje přijde zajímavé "vědomosti" ;poskytovat dál za účelem vlastní obživy. A svým potenciálním zvídavým klientům budou odpovídat, že to říká "neurovědec&quo t;Čmolík a podobně manipulovat, zda opravdu chtějí ustrnout v jhu Matrixu? Nebýt kormidelníky svého vlastního života? V situaci, v níž "vypadá za troubu" se nikdo necítí moc dobře, že?

Koučů, transformačních průvodců, aktivátorů osobního rozvoje a podobných poskytovatelů služeb je dnes na každém rohu/webu. To je opravdu tolik lidí úplně bezradných? Já že bych spíš potřebovala někoho, kdo mi spraví boty :-). O radu, že se mám transformovat, více vydělávat, staré boty zahodit a koupit nové, nestojím :-).

Nahlásit
-
3
+

Nejméně oblíbený příspěvek

Autor článku píše - cituji: "Zaštiťuje se vědou, ale ignoruje vědeckou metodu opakovatelných experimentů. Omílá obecné, těžko potvrditelné nebo vyvratitelné bláboly o zdraví a úspěchu. To jsou poznávací znaky šarlatánů.

Jeho podnik Inner Winner slibuje „tajné vědění“ a zázračné změny výměnou za desetitisíce korun, a to bez solidních záruk a ověřitelných výsledků. Marketing se točí kolem charismatického guru, a pokud budete chtít vycouvat, narazíte na překážky. Takové instituci se říká sekta."

A komentuji:
Doporučuji autorovi přečíst si knihu "John Virapen: Vedlejší účinek: Smrt". Tam se toho o vědeckých metodách dozvíte více a bude se vám chtít zvracet z vámi oblíbených tzv. vědeckých metod.

Možná by autor článku měl změnit svůj počtářský "analfabetismusquot;a neplést si desetitisíce se čtyřmi tisíci, nebo 16 tisíci. Kde ty vaše "desetitisíce&q uot;sakra vidíte?
Neschopnost počítat ukazuje na celkovou informační hodnotu celého článku.
Měl jste napsat, že když má 2000 lidí, tak vydělal při minimálním příjmu 4,5 tisíce / kus, což je 9 milionů - tím byste čtenáře rozzuřil víc. I když jich má, jak píše pan Popek, 3.700,- lidí. Takže vydělal minimálně 18 milionů za týden. To by se z toho závistivec pomátl na rozumu a možná by to chtěl zkusit také. Tím by u něj ovšem nastal Neurorestart, ovšem zcela zdarma a tím by významně ušetřil.

Naopak ministra financí to musí vysloveně těšit, protože za tohle číslo odvede na DPH minimálně 1.890.000,- Kč, ale to lidi nerozzuří i když budu sebezávistivější.

Takže autorovi článku místo NEURORESTARTU doporučuji nějaký kurz Počtů. Víte žádné logaritmy, Kozinova věta a Sinunsy - ne prosté počty a myšlení. Zapnout myšlení a vydráždit lidi k nepříčetnosti jejich závistí.

Nahlásit
-
-1
+

Diskuze

Tady je jeste ten rozhovor s Cmolikem (v case 14:50) primo na webu CT.
Aneb zlodej krici chytte zlodeje.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/215411058291014

Nahlásit

-
1
+

Nejvetsi gol je ze se Cmolikem byl rozhovor v CT, kde se tvari jako ze proti temto typum podvodu bojuje:)

https://www.youtube.com/watch?v=l_s3sc2nbNk

Nahlásit

-
1
+

Petra Popka budete mit pristi tyden v poradu "Sama doma" a tam i patri, ty jeho nesmysly muze brat vazne jen nekdo, kdo ma tuny casu a prachy. Dotet pana Kirshe netrumfnul na pozicich google, coz znamena ze to, co propaguje, propagovat neumi. Cimz je jasne, kdo je lhar. Na dobry prodej pres internet potrebujete kvalitni web, znalosti programovani, prvotridni znalost seo atd. Ne tuny pripitomelych videii, jeste pripitomelejsich textu, ktere stejne nic nikomu nereknou a obtezovani svymi blaboly kdekoho, na koho na netu narazite. Chcete-li byt na netu uspesni, hledejte odborniky v marketingu, uspesne zbozi, sluzby atd. Nikoliv tluchuby

Nahlásit

-
0
+

Miluju negativní reklamu.
Napíše se kritickej článek se spoustou odkazů ( vždy si říkám, jestli není s kritizovaným nějaká domluva na provizku :-D třeba za velký počet navštívených webovek nebo kdovíjakých stránek, na kterých se na internetu vydělává ) a ti co mají v sobě "vzdor" a všechna ta "proti" se na základě logickejch a kritickejch komentařů do toho programu přihlásej ( aby jako dokázali, že to nefunguje).
To mmě opravdu fascinuje. A navíc vlastně závidím ( jako správnej čecháček), že to taky neumím. Takže miliony nemám. Nicméně pánovi opravdu fandím a naprosto vážně uvažuji, že si to pětikilko v dalším kole jeho "fortuny" zaplatím, jelikož na tomto videu http://neurorestartpenize.cz/webinar-4/ říká, že přestává jet na konkrétní sumu a chce jinej styl placení. Už ted platím domácí vajíčka starým chlebem, tak kdyby bral třeba sadu těch hrnců, co se mi tu válí z dědictví a nepoužívám ji, tak se dohodneme :-D
Přijde mi opravdu smutý, že se náš národ bere tak moc vážně .....

Nahlásit

-
1
+

Jsou schopní odborníci, kteří neumí své schopnosti prodat. Moc záleží na tom umět oslovit lidi a to p. J.V.Čmolík umí. Já bych pana Čmolíka nekritizovala, vždyť podobné techniky používají firmy živíci se finančním poradenstvím, jsou to prodejní techniky, techniky jak oslovit, získat a přesvědčit lidi a to pan Čmolík umí a proto má úspěch a je bohatý.
Kritizuji prodejce "šmejdů", to jsou arogantní břídilové, viděla jsem film "Šmejdi", prodejci hrnců apod. jsou primitivní arogantní hulváti, kteří chtějí druhé jen obrat o peníze a zaměřili se na seniory, nikdo jiný by jim na to neskákal. A když se je nepodaří přesvědčitm neváhají použít fyzické násilí.

Nahlásit

-
0
+

Mrkněte se i sem na toho Čmolíka!!! Tohle video bylo skrytý, bylo posíláno jeho bandou kamarádíčků ze špinavý sekty na e-maily lidí, o kterých si mysleli, že jsou zoufalí, aby je obrali o peníze :

http://www.youtube.co m/watch?v=J09u01Z4Ws8

Nahlásit

-
0
+

Článek pan Kašpárka se mi líbí, byť v některých termínech na můj vkus přehání - proč hned šarlatán a sekta? Pan Vokáč zkrátka ovládá moderní způsoby prodeje a ovlivňování. S těmito dovednostmi je možné najít zákazníky na ledasco - stačí aby se nechali ovlivnit, uvěřili, objednali a hlavně zaplatili.

Mně osobně překvapuje, že v době, kdy je relativně slušný přístup k informacím, toho uživatelé internetu (hlavní to cílová skupina infoproduktářů...) málo využívají. Nevím, zda jejich mozky náhodou opravdu nepotřebují nějaký neurorestart, aby se jim zaplo kritické myšlení :-).

Takže to, že se pan Kašpárek pídil po studii, o které pan Vokáč zhusta mluví, a paní v komentářích níže se po "neurovědci&quo t;Vokáčovi sháněla v Ústřední vojenské nemocnici, je mi velmi sympatické. Kdo by chtěl ještě více ke kořenům, může zcela jistě napsat i otci celé myšlenky leteckému konstruktérovi/homeopatovi Peterovi Chappellovi.

Ale na druhou stranu, těch cca 5000 Kč není zas tak moc za zkušenost. Školné ve škole života je mnohdy mnohem vyšší. Pokud budou zákazníci vnitřně přesvědčeni, že jim to něco přinese, tak jejich vírou neotřese ani absence (vědeckých) důkazů. Osobně si myslím, že poslouchání (pro mne již ohraných) motivačních pouček (trénink Neurestart online) či poslech relaxační hudby (rezonančních nahrávek a autogenního tréninku) není nijak škodlivý. Je na rozhodnutí každého člověka, zda koupí, zda si ekvivalent opatří jiným způsobem či zda spolehne na sebe svůj mozek - či jak se dříve říkalo na zdravý selský rozum. Jak s těmi hrnci - někdo má drahé "s příběhem o životě věčném" - svém i těch hrnců, někdo běžné nádobí z obchoďáku. Průměrně funkční je asi oboje.

S panem Čmolíkem souhlasím v tom, že je hodně majitelů, ale málo skutečných použivatelů mozku. Na lidské naivitě a ochotě "skákat na špek" se odpradávna vydělává nejvíc :-).

To, co pan Čmolík utržil, není jeho výdělek - odečtěte daně, náklady, provize affiliate partnerům... Ale i tak, nutno přiznat, že se to v tomto rozsahu nepovede kdekomu. Odvážný (zde synonymum pro drzý :-)) je tento pán nadstandardně, ale i tak si myslím, že vystoupit na kongresu skutečných odborníků - neurovědců by si se svými mnohými domněnkami netroufl.

Mnohem horší mi přijde, žese budou dál šířit mnohé domněnky/polopravdy/bludy o mozku a fungování těla či světa... Plno lidí do těchto projektů vstupuje proto, že jim vedle vlastního rozvoje přijde zajímavé "vědomosti" ;poskytovat dál za účelem vlastní obživy. A svým potenciálním zvídavým klientům budou odpovídat, že to říká "neurovědec&quo t;Čmolík a podobně manipulovat, zda opravdu chtějí ustrnout v jhu Matrixu? Nebýt kormidelníky svého vlastního života? V situaci, v níž "vypadá za troubu" se nikdo necítí moc dobře, že?

Koučů, transformačních průvodců, aktivátorů osobního rozvoje a podobných poskytovatelů služeb je dnes na každém rohu/webu. To je opravdu tolik lidí úplně bezradných? Já že bych spíš potřebovala někoho, kdo mi spraví boty :-). O radu, že se mám transformovat, více vydělávat, staré boty zahodit a koupit nové, nestojím :-).

Nahlásit

-
3
+

Najděte si web MUDr. Erbena, který propaguje Homocystein a jeho potírání.
A dozvíte se, jak byl z ministerstva vyhozen, protože by to zřejmě "bohužel moccc léčilo".
Takže s vědou se uklidněte. To je nesmysl.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Autor článku píše - cituji: "Zaštiťuje se vědou, ale ignoruje vědeckou metodu opakovatelných experimentů. Omílá obecné, těžko potvrditelné nebo vyvratitelné bláboly o zdraví a úspěchu. To jsou poznávací znaky šarlatánů.

Jeho podnik Inner Winner slibuje „tajné vědění“ a zázračné změny výměnou za desetitisíce korun, a to bez solidních záruk a ověřitelných výsledků. Marketing se točí kolem charismatického guru, a pokud budete chtít vycouvat, narazíte na překážky. Takové instituci se říká sekta."

A komentuji:
Doporučuji autorovi přečíst si knihu "John Virapen: Vedlejší účinek: Smrt". Tam se toho o vědeckých metodách dozvíte více a bude se vám chtít zvracet z vámi oblíbených tzv. vědeckých metod.

Možná by autor článku měl změnit svůj počtářský "analfabetismusquot;a neplést si desetitisíce se čtyřmi tisíci, nebo 16 tisíci. Kde ty vaše "desetitisíce&q uot;sakra vidíte?
Neschopnost počítat ukazuje na celkovou informační hodnotu celého článku.
Měl jste napsat, že když má 2000 lidí, tak vydělal při minimálním příjmu 4,5 tisíce / kus, což je 9 milionů - tím byste čtenáře rozzuřil víc. I když jich má, jak píše pan Popek, 3.700,- lidí. Takže vydělal minimálně 18 milionů za týden. To by se z toho závistivec pomátl na rozumu a možná by to chtěl zkusit také. Tím by u něj ovšem nastal Neurorestart, ovšem zcela zdarma a tím by významně ušetřil.

Naopak ministra financí to musí vysloveně těšit, protože za tohle číslo odvede na DPH minimálně 1.890.000,- Kč, ale to lidi nerozzuří i když budu sebezávistivější.

Takže autorovi článku místo NEURORESTARTU doporučuji nějaký kurz Počtů. Víte žádné logaritmy, Kozinova věta a Sinunsy - ne prosté počty a myšlení. Zapnout myšlení a vydráždit lidi k nepříčetnosti jejich závistí.

Nahlásit

-
-1
+

Metody jsou rozdílné, ale výsledek je stejný. Částečná změna osobnosti a pohledu na svět známá jako "výplach mozku".

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No zjiš´tovala jsem zda znají známého neurovědce v ÚVN, kde říká, že vede tým neurovědců, neznají. Pouze Dr. Vrána říkal, že kdysi tam pan Čmolík byl se 4 lidmi a nic světoborného se neprokázalo. Pan Čmolík klasicky pracuje s plasticitou mozku, což je běžná KBT technika používající při léčbě různých závislostí, apod. Jedná se o to, že samozřejmě pokud budete používat svůj mozek v souvislosti s dobrými nápady a pozitivním naladění tak to lze použít k rozvoji osobnosti. problém je, že všichni zdraví lidé mají pocity a emoce a mozek funguje na změnu na základě libých pocitů a ty se změnit jen tak nedají. Už vůbec ne, pokud je člověk v depresích. Dalším problémem je, že p. Čmolík sám vzdělání odborné nemá, je to jako když kovář trhal v minulosti lidem zuby, někomu pomohl, někomu ublížil

Nahlásit

-
1
+

Když jsem někdy loni objevil ve své e-mailové schránce první link na stránky Davida Kirše, zaujal mě. Linky na weby zakončené placeným odkazem chodí dál. Jelikož mě různí exoti a jejich metody zajímají, newsletter jsem neodhlásil a se zájmem sleduji dál. Panem Čmolíkem nám to hezky graduje a já jsem zvědav, jakého šílence nám pan Kirš představí příště. Že za to někdo utratí balík? Když chce, prosím. Konec konců náboženství je pilířem civilizace a přitom taky prodává infoprodukt založený na vymývání mozků. Krišna krišna, hare hare.... ;-)

Nahlásit

-
0
+

Muzu se zeptat ? Vy jste pri zpracovavani klientu pro nejaky financni produkt nebo novacku pro financni poradentstvi skakal po zidlich, otacel se na souseda, ktereho neznate a kricel " miluji te" ? Cili choval se tak trochu jako zfanatizovany magor? Na Skylinku se to delo, na tom videu na YouTube dela s Kirsem to same? No nevim...

Primarne - aspon podle me - jde o to, jestli dany produkt neco nabizi a - to je podstatne - jestli je to necim podlozene... Nebo vy nesouhlasite s tim, ze predvadeci akce a Cmolikuv produkt maji jedno spolecne? Velmi drahy produkt, ktery slibuje temer nemozne, opira se primarne o cenu ( a nic jineho, zadne overitelne zdroje ), casovou tisen pri "podpisu smlouvy", ale na splneni tech slibu prakticky nikdy nedojde? To je to, co podle meho , autor napada. Alespon tak to chapu ja...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Na webu firmy, kteráse živí prodávání finančních produktů za provizi se někdo zlobí, když tohle dělá někdo jiný v jiném bussinese (affiliate odkazy)?

A že u toho používá stejné techniky, jako jsou používány při zapracování nováčků nebo získávání klienta? (Prošel jsem si jak Neurorestartem - živým, tak zapracováním u finančně poradenských firem, několik let jsem je vedl).

Skvěle se bavím :)

A "nešťastníků&qu ot;je 3700. Možná kolega trochu střílí do vlastních řad.

Nahlásit

-
0
+

Pár lidí se mě na Čmolíka ptali, protože ví, že se o mozek, NLP, meditační a koncentrační techniky dost zajímám a když jsem jim řekl, že je to podvod a přidaná hodnota je minimální, tak mi odmítli uvěřit. Odkaz na blog Petra Janíku nepomohl, prý jen ublížený, uplakaný, závistivý neumětel, co nic takového sám neumí ( to, že se PJ živí svým vlastním byznysem s milonovým obratem jaksi nezabralo ), logické argumenty prostě nepomohly.

Kontrolní otázka pro Nevěřící Tomáše, nemá náhodou prokazovat ten propagátor nové metody a odpovídat korektně na otázky ohledně průkaznosti? Které - nota bene - položeny byly a odpovědi kde-nic-tu-nic?

Nebylo by bývalo lepší, kdyby to ověřitl na fNMR a pak to uveřejnil, hezky sesumíroval studii, statisticky zpracoval, právě proti placebu či jiné metodice, kterou si vybere jako refereční - a ta bude adekvátní, nepodpořilo by to náhodou věrohodnot té metody? Jenže ono, zdá se, nic takového neexistuje. Knihu jsem četl, je tam hodně prvků NLP - neuro-linquistického programování, ale hodně skrytě, aby to bylo "něco nového", "transformace&q uot;.Přijde mi to jako nová rétorika, ale - bohužel - žádný nový obsah. Coz je s podivem, protože si za to účtuje od 4500 kč až po 16500 kč, což je typický příklad předraženého produktu v rámci třeba MLM ( zaplatit i síť zprostředkovatelů , byť pracujích přes web a blogy ). Toto nevidím jako infotainment, ale jako pár zajímavých informací ve spoustě balastu, často volně dohledatelné ( knihy, blogy, internet, studie ), za velmi vysokou cenu, takze já tam žádnou super-přidanou hodnotu nevidím. Každé zboží si asi najde kupce, ale jde o to, aby pak kupec neměl snahu prodejce zabít nebo ho nechat zavřít...

Pokud to bude fungovat aspoň někomu, tím lépe, ale domnivám se, že statistická pravděpodobnost hovoří spíše pro to, že nebude. Je to jako s těmi hrnci a vysavačí či dekami ( velice zhusta mizerné kvality), které jsou ve standardní prodejní síti neprodejné, tak se prodávají přes předváděcí akce nebo MLM. ). Většinou koupíte lepší hrnce, vysavače i deky v klasické prodejní síti za mnohem nižší ceny...

BTW najděte si na youtube videa s panem Čmolíkem a dalšími propagátory této metody, jak oblbují lidi, jak skáčou, v červených kalhotách a sáčku... zažil jsem přesně to samé kdysi na akci Skylink ( neplést se současnou satelitní platformou ), což bylo čisté letadlo, produkt bylo pár žvástů a cílem bylo zaplatit za produkt vysoké ceny a "zahojit se" na prodeji toho zboží dalším ovečkám, které jste měl přinést... Ta podobnost technik je nepopiratelná

Nahlásit

-
0
+

Těším se, až to bude ke stažení na uloz.to

Nahlásit

-
0
+

Moc díky za tento článek. Konečně se našel někdo kromě mě, kdo o těchto "infopodnikatelýchquot;napsal, aniž by ten článek byl prošpikovaný affiliate odkazy. Podobný, leč trochu "údernější" ;názor jsem zveřejnil na videu o Milionovém Impériu, kde Čmolík byl taktéž hostem. Článek, resp. video je tady: http://owww.cz/video-gratuluji-vam-prave-jste-vystoupily-z-rady/

Nahlásit

-
0
+