Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Viktor Sotona: Klíč k úspěchu? Zkušenosti, reference a elementární fyzika v praxi

11. 5. 2013
6 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Žádný letoun se nedokáže 100% schovat. Uvědomte si, že i elektronika motorů "vysílá". Američani zkoušeli i rozmítat komunikační signál po celém frekvenčním spektru, takže se klasickým přijímačem vůbec nedal naladit. Nic naplat. Záření je prostě záření.

Nahlásit

-
0
+

Důvod k vysílání je - snaha být "viděn", aby se zabránilo kolizím.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pro civilní letadlo to je nebezpečné. Pro vojenské letadlo v akci je to naopak bezpečné, protože pak jej soupeř "nevidí". Ale co vím, tak Vera dokáže do určiré míry sledovat letadla jen na základě činnosti jejich palubních přístrojů, takže "mlčením" se neschovají.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já jsem myslel, že důvod musí být k vysílání a ne k nevysílání. Připadá mi to jako říct, že každý člověk pořád mluví, protože nemá důvod nemluvit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dopravní letadlo nemá důvod nevysílat signál, a když tak (v případě poruchy) ho zachytí aktivní radar. Vojenské letadlo obvykle tu a tam něco "pípne", aby si korigovalo polohu. A i kdyby ne, odráží se od něj běžný televizní a radiový signál. Více např. zde http://www.armadninoviny.cz/reportaz-z-era-pardubice.html

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No jo, ale když to letadlo přestane vysílat signál, tak je pro ten systém neviditelné. Není to nebezpečné?

Nahlásit

-
0
+