Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Slovensko chce bojovat s nezaměstnaností kratší pracovní dobou. Slepá ulička

13. 3. 2013
4 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Jan Procházka.
1. Kde ji chcete vzit? Rekvalifikace neni reseni, pokud je pocet volnych mist nizsi nez pocet nezamestnanych.
2. Souhlasi, ale v soucasne realite pochybuji, ze se neco takoveho stane.

Resil jsem pouze ty, kteri chteji. Ti druzi jsou na jinou diskuzi.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Odpověď 1: Dát jim jinou práci. K čemu jsou rekvalifikační kurzy?

Odpověď 2: Usnadnit osamostatnění se, usnadnit vznik nových společností a motivovat lidi, aby se těchto šancí chopili.

Otázka je spíš taková: Co dělat, když se lidem nechce se osamostatnit a některým vůbec pracovat?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Technicky by to fungovat mohlo, ekonomicky uz ne. Otazka je, co vlastne delat s temi prebytecnymi lidmi, pro ktera nejsou pracovni mista.Co udelat ve spolecnosti, ktera neni schopna vyuzit jeden z nabizenych zdroju a to pracovni silu?

Nahlásit

-
0
+

Pane Palato. Nezlobte se, ale podle mne netušíte, která bije. Německo zvládá problémy s nezaměstnaností prostě proto, že jeho ekonomika šlape. Žádný zázrak v podobě přísnějšího sociálního systému (který je v Německu pochopitelně mnohem štědřejší, než v chudém Slovensku) nebo flexibilnějších úvaků v tom nic nepořeší.

Německo má na svých asi 3 miliony nezaměstnaných kolem 3,5 milionu volných pracovních míst. Za takové okolnosti dává smysl jistý "sociální tlak", protože většina zájemců zjevně práci může dostat. Byť se struktura nezaměstnaných může míjet s požavky míst nebo jejich regionálním výskytem.
U nás je poměr 600 tisíc nezaměstnaných ku 34 tisícům volných míst. Na Slovensku to je ještě horší.
Kde tady dává smysl ten vámi vzývaný sociální tlak, to mi vysvětlete.

Nahlásit

-
0
+