Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Německé větrníky můžou zničit české dráty

20. 11. 2012
 6 690
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Chybí mi v článku zmínka o tom, proč SRN neplatí ČR poplatek za tranzit elektřinypřes české území. Vždyť za tranzit plynu se všude platí, je to v podstatě energie i když jiného druhu. Při nedávné návštěvě paní A.Merkelové v Praze měl pan Petr Nečas jako předseda vlády možnost tuto záležitost takto otevřít. A ví někdo, zda tak učinil?

Nahlásit
-
1
+

Diskuze

Není tak úplně pravda, že němečtí občané s radostí zaplatí zvýšené náklady obnovitelných energií. Spíše to vypadá, že teprve teď zjistili, že běžní spotřebitelé budou platit víc a jiní ne. Myslím, že to hodně připomíná naši situaci s fotovoltaikou. Taky jsme to nevěděli, dokud se to nezačalo týkat každé peněženky. Mimochodem, proč u nás nesmí být cena elektřiny odvozena od našich podmínek údajně z důvodů závazků k EU a Němci klidně mohou dotovat vybrané podniky? Jinak řešení je jednoduché - v Bavorsku nechtějí pracovat o víkendu, ale proč bychom nepracovali my? Jak začne na Baltu foukat, žádné lelkování a honem na subotnik či nedělnik, klidně i zadarmo pro větší slávu EU a nikdy jinak!

Nahlásit

-
0
+

je to v podstatě energie jen jiného druhu. Při nedávné návštěvě paní A.Merkelové v Praze měl předseda vlády P.Nečas příležitost tuto otázku nastolit.Leč, podle dostupných informací tak neučinil. Jsem zvědav, jak by tomu bylo v opačném případě, to jest, kdyby tyto přetoky elektřiny českého původu, přecházely přes německé území.

Nahlásit

-
0
+

Chybí mi v článku zmínka o tom, proč SRN neplatí ČR poplatek za tranzit elektřinypřes české území. Vždyť za tranzit plynu se všude platí, je to v podstatě energie i když jiného druhu. Při nedávné návštěvě paní A.Merkelové v Praze měl pan Petr Nečas jako předseda vlády možnost tuto záležitost takto otevřít. A ví někdo, zda tak učinil?

Nahlásit

-
1
+