Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Daň z kafkovské hodnoty

22. 4. 2011
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Dobrý den, svým chováním naplním předpověď uvedenou v odstavci č.1: "Celkový počet zásilek kvůli průtahům a byrokracii klesne". Požadované zboží (knihy) holt získám na www.amazon.co.uk. Daň sice zaplatím (Angličanům) ale ušetřím si čekání a finančně i časově zatěžující úkony spojené s výběrem DPH "po česku". Takže kvůli mě a mým 120,- Kč DPH to nemuselo bejt...

Nahlásit

-
0
+

Díky za super článek, zkrátil mi dobu na čekání na dva balíky, jeden z USA a druhý z Izraele. Deklarované ceny jsou 14 a 25 USD, čekám už čtrnáctým dnem (dříve šly od stejného dodavatele za šest). Jsem jenom zvědavý, jestli se tenhle eurokomunismus podaří zastavit, nebo se opravdu budeme muset všichni "odstěhovat&quo t;...

Nahlásit

-
0
+

Jestli mne na státu (obecně, jako instituci) něco štve opravdu nejvíc, pak je to jeho schopnost znehodnocovat jakýkoli pokrok. Díky dnešní hluboké dělbě práce můžeme mít zboží z druhé půlky země za směšný peníz - stát to však zarazí pomocí daní a cel. Díky vyspělým dopravním technologiím není ani problém s rychlou a bezpečnou dopravou, klidně i s dodáním před dveře bytu - díky státním nařízením se však doprava protahuje na týdny a v zásilce se vám hrabou nějací slídilové.
Jak píše autor, člověk si raději pro některé věci zaletí sám či si je vůbec neobjedná - což je naprosto zbytečný krok zpět k chudobě. Samozřejmě nemluvě o tom, na co stát dodatečné peníze využije - sanaci nesmyslných a ztrátových projektů a zavádění nových (fotovoltaika, důch.reforma v současné podobě, různé gender, green, EU projekty, sčítání...).

Nahlásit

-
0
+