Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Dramata a frašky ekonomie: Jaká zem, takové daně

23. 4. 2011
5 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Ovsem je treba zduraznit, ze tento vydaj/platba je zavazna pouze pro vas, protoze jen vy dobrovolne pripoustite, ze jste jej ochoten akceptovat:-)

Kdo smlouvu dobrovolne neuzavre, tezko ji muze povazovat za zavaznou. Jinak by pak pro mne byla zavazna kdejaka smlouva, kterou mezi sebou uzavre Tonda s Jardou a Pepou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jelikoz jsem linej vysvetlovat, tak treba zde:

http://www.libinst .cz/etexts/pravo_obrana.pdf
cizde:

http://www.mises.cz/zaklady-rakouske-ekonomie-a-liberalismu/pravo-justice-bezpecnost.aspx

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Je vidět, že někteří lidé si už svůj život bez neustálého dohledu státu nedovedou představit a ještě jsou ochotni platit za to většinou peněz, které vydělají.
-na vězeňskou službu není potřeba přispívat, jistě jste slyšel o soukromých věznicích. A majitel se už postará, aby vězni vydělali dost na svoje věznění, včetně slušného platu bachařů a zisku majitele. Stačí jen zákon a může se to rozjet.
- a které veřejné služby máte na mysli, které by nemohl zajišťovat soukromník, a zaplatíte, pokud je budete potřebovat. Žádná mě zrovna nenapadá.
- a zlato mi neukradnou, zaplatím si soukromou ochranku, nebo si ho uložím do soukromé banky (za poplatek), která tu ochranku má.
Nejsem proti státu, ale stát by měl především zajišťovat vnitřní a vnější bezpečnost a tento výdaj jsem ochotný akceptovat.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Protože tento názor pravidelně publikujete na finmagu, rád bych se zeptal:
- jak si chcete určit částku, kterou budete přispívat např. na vězeňskou službu?
- jak často si své příspěvky na fungování "veřejných služeb" chcete upravovat?
- jak chcete postupovat, když Vám ukradnou všechno zlato?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Co říci k daním?

Odebrání majetku proti vůli vlastníka, to je definice krádeže.
Je li použito násilí či pohrůžka násilím, jedná se o loupež.

Nahlásit

-
0
+