Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Akciové trhy v roce 2010 – fakta a čísla

14. 1. 2011
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Vice mene ano. I v roce 2011 spousta akcii poroste. Ale v prumeru celkove se podle me akciim moc darit nebude. Ale kdo vi, treba se mylim. Kazdopadne umet najit to spravne misto je klicem k uspechu, naprosty souhlas. Osobne si radsi vybiram jednotlive akcie nez cely trh, nicmene jak uz jsem psal v clanku, z trhu bych preferoval Rusko, Brazilii a frontier markets.

Jan Traxler
FINEZ Investment Management

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Obecne bych souhlasil, necekam letos zadnou velkou vichrici (i kdyz clovek by mel byt pripraven na vse), ale jde o to, ze zrovna ke konci roku sly ceny akcii dost nahoru... jednoduse receno, maji nyni nastavenu latku dost vysoko a o tech 5-10 % ji nemusi prekonat... mozna ano, mozna ne... rozhodne ted ale neni doba na "hura do akcii".

Navic jako argumenty pro rust akcii neustale slysim "nizke oceneni P/E" a "rostouci zisky firem"... z meho pohledu relativni oceneni dle P/E tedy vubec neni nizke a vetsina firem je na hranici svych rustovych moznosti.

Jan Traxler
FINEZ Investment Management

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Já chtěl říci, že to, co poroste, vůbec nemusí být akcie.
Růst ceny komodity negarantuje, že porostou i ceny akcií těžících firem.
Osobně preferuji stříbro a zlato. Ale nikoliv již akcie velkých těžařských firem na tyto kovy zaměřených.

Nebo se podívejte na vzácné kovy. Tam se nyní soustředí velká pozornost. Na trhu je cca 150 firem na tyto kovy zaměřených. Že by ale jako celek rostly? Nevěřím. Skutečnou podstatu má tak 10 z nich, zbytek do pár let skončí v zapomnění...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

ale některé akciové tituly jsou napojeny na komodity ne?
takže pořád to není odpověď na mou otázku.
nebo něco nevidím?
chtěl jsem říct, že jestli třeba západní akcie zažijí pokles, neznamená to, že australské akcie to zažijí taky (australie je ilustrace může to být indické atd.)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To správné místo ale vůbec nemusí být v akciích. Třeba to bude jen úzký segment komodit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

jsem celkem neznalý v tomto odvětví, ale není to spíše o tom že: There is always bull market somewhere?
nevěřím, že celý trh zažívá pokles jen to chce najít to správné místo?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nejlepší rok josu za námi. Před námi je rok až několik malého růstu, pak přijde zase nějaká vichřice. Ale nemyslím si, že letos nebude růst. 5 až 10 % většina trhů vyroste a některé tituly ještě výš. Ale jedno je jisté - zanedlouho přijde pád :-)

Nahlásit

-
0
+