Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Úvěrová krize a její příčiny (VI:): Umíš se podepsat? Tumáš hypotéku!

29. 4. 2011
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Když občas sleduji reklamy v TV na všelijaké půjčky tak mám dojem, že něco podobného už delší dobu probíhá i u nás.
Umíš se podepsat? Tu máš půjčku na cokoliv. Máš moc půjček? Přiď k nám , provedeme ti výhodnou konsolidaci tvých závazků.

Ne, děkuji, opravdu nechci. Nechci se stát otrokem finančních společností, to už mám dávno za sebou.

Nahlásit
-
1
+

Diskuze

Souhlasím.
Ono by se na to šlo podívat taky opačně: Mohlo by k něčemu takovému dojít v případě pravého zlatého standardu?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Bohužel jediné, co lze po skončení poněkud rozvleklého seriálu na téma ekonomická krize konstatovat je, že autor opravdu pečlivě rozebral a objasnil mechanismus toho, co se stalo na finančníc htrzích; popsal detailně spouštěcí mechanismy, které krizi odhalily, ale které sotva byly prvotní příčinou. Přitom byl k poodhalení příčiny velmi blízko, když ve čtvrtému dílu položil řečnickou otázku "Odkud se braly všechny ty peníze?" Smysluplné odpovědi na tuto otázku jsme se ovšem nedočkali. Co takhle přidat ještě dodatečný díl, který by analyzoval roli centrální banky a komerčních bank fungujících na principu částečných rezerv v celém tom popsaném příběhu? -Petr Boček

Nahlásit

-
0
+

Když občas sleduji reklamy v TV na všelijaké půjčky tak mám dojem, že něco podobného už delší dobu probíhá i u nás.
Umíš se podepsat? Tu máš půjčku na cokoliv. Máš moc půjček? Přiď k nám , provedeme ti výhodnou konsolidaci tvých závazků.

Ne, děkuji, opravdu nechci. Nechci se stát otrokem finančních společností, to už mám dávno za sebou.

Nahlásit

-
1
+