Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Mint.com: Digitální finanční policajt

17. 2. 2010
7 komentářů

Přihlášení do diskuze

Nejoblíbenější příspěvek

Mrkl jsem na tu stránku (mint.com) a líbí se mi grafika. pousmál jsem se, když mi bez zábran ukázali přihlašovací formulář do mé banky s tím, že: "We are establishing a read-only connection to your bank, we cannot move or transfer money." Já nevím jak vy, ale kdo té stránce brání vzít data, která zadávám a navštívit banku na standardní stránce. Možná mají banky v Americe dva přístupy - jeden pouze pro čtení a druhý pro editování. Možná ne. Neví to někdo z vás?PS: Rád bych se přihlásil na svůj účet kde mám -200 dolarů a zjistil, jak rychle mi dluh roste, ale nechce se mi kvůli tomu lítat do USA. :-)

Nahlásit
-
1
+

Diskuze

Mrkl jsem na tu stránku (mint.com) a líbí se mi grafika. pousmál jsem se, když mi bez zábran ukázali přihlašovací formulář do mé banky s tím, že: "We are establishing a read-only connection to your bank, we cannot move or transfer money." Já nevím jak vy, ale kdo té stránce brání vzít data, která zadávám a navštívit banku na standardní stránce. Možná mají banky v Americe dva přístupy - jeden pouze pro čtení a druhý pro editování. Možná ne. Neví to někdo z vás?PS: Rád bych se přihlásil na svůj účet kde mám -200 dolarů a zjistil, jak rychle mi dluh roste, ale nechce se mi kvůli tomu lítat do USA. :-)

Nahlásit

-
1
+

Pred par tydny jsem zrovna premyslel o realizace stejne myslenky, ale odradily me tri veci (z nichz dve autor zminuje take)- vysoka pravdepodobnost nemoznosti online pristupu do bank- neduvera lidi ve svereni informaci soukromeho charakteru treti osobe- velice omezeny trh - aby se takova sluzba vyplatila, musela by mit dostatecny pocet uzivatelu, takze by se nemohla omezit na CR. coz prinasi dalsi problemy ohledne prvniho bodu, tentokrat na evropske urovni.Pokud mate nekdo know-how/kontakty na prekonani alespon prvniho problemu, tak to muzem rozjet :)

Nahlásit

-
0
+

eucty.cz zabezpecene pripojeni nabizi (viz odkaz HTTPS ve formulari pro prihlaseni). nicmene je ostuda, ze certifikat neni vydany zadnou hodnovernou certifikacni autoritou. ovsem kdyz to tak muze byt u slavnych datovych schranek, proc ne u takoveho drobecka, ze? ;)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Autor clanku dosel ke dvema zasadnim poznatkum - jeden z nich je, ze mint.com sosa data o transakcich online. eucty.cz to umeji pouze z vypisu, coz je naprosto zasadni rozdil pro bezneho uzivatele pocitace.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Moc pekna vecicka a zajimavy napad. Jen se divim, ze se jeste nenasel nekdo, kdo by to nejak zneuzil.

Nahlásit

-
0
+

Ten web se mi líbí a ani placení hotově by nemělo být problém. Ale nezabezpečené připojení mě odrazuje, takže zůstanu u svých tabulek v excelu.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

U nás podobné aplikace existují minimálně dvě. Jedna z nich je na http://www.eucty.cz/Osobně ji nevyužívám protože většinu nákupů hradím v hotovosti (a to platím kartou téměř vždy když je to možné). Doufám, že se brzy rozšíří elektronické peněženky. Např. v pekařství bych kartou neplatil i kdyby to bylo možné (hrazení malých částek je rychlejší v hotovosti). Elektronickou peněženkou ano.

Nahlásit

-
0
+