Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: David porazil Goliáše...

10. 3. 2010
15 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Jen bych chtěl dodat, že zatímco Avatar bude za dva roky na Nově (můj odhad), tak Smrt číhá všude bude v televizi už tento týden. (na TV Barrandov)

Nahlásit

-
0
+

No tak tohle by za zpracování stálo. Nechceš si cvičně hodit jedno sentimentální úterní psycho :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Visej tam nádherná témata k diskusi. Třeba Roman Dvořák z Pioneeru před pár lety rozebral z pohledu ekonoma zápletku Supermana, dovolím si citovat z úvodu článku:„Ve filmu Superman chtěl hlavní padouch Luthor s pomocí vesmírných krystalů vybudovat nový kontinent a zbohatnout prodejem půdy, které je na Zemi nedostatek. Časopis Forbes zařadil Luthora mezi patnáct nejbohatších fiktivních Američanů, po boku animovaného kačera strýčka Skrblíka, Bruce Wayna alias Batmana nebo naftařského magnáta J.R. Ewinga ze seriálu Dallas. Luthorův nemovitostní projekt by byl ale ve skutečnosti ekonomicky pochybný...“

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Honzo, nastavil si laťku sakra vysoko :) To se to pak těžko navazuje.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Martine, Lado, nechcete někdo pokračovat v sérii článků o filmech s finanční tematikou, kterou jsem začal publikovat někdy před rokem v tištěném Finmagu? Vzal jsem to od lesa, abych si to šetřil, a ty největší pecky zůstaly nezpracované.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Cestu jim vyšlapala Sedma rota za úplňku :-).http://www.csfd.cz/film/37 845-sedma-rota-za-uplnku-septi -and-232me-compagnie-au-clair- de-lune-la/.Jinakale podle mého dostalo oskara to nejlepší z Panchartů - Christoph Waltz. Geniální role.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Souhlas, bastardi jsou úžasní. Nejde jen o to, že se člověk náramně baví, ale upřímně mě šokovalo - v dobrém slova smylu - i to, že někdo našel "odvahu" postavit se k tématu druhé světové války s takovou drzostí. Vlastně jsem čekala, že se hodně lidí ozve, že film zneuctívá památku tak tragické události, ale nic jsem nezaznamenala...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Českého lva jsem nejvíc přál Protektorovi a vyšlo to. Oskara bych dal za sebe jednoznačně Inglourious Basterds, u kterých jsem se už několikrát královsky bavil. Bohužel nevyšlo, ale i tak to byl pro mě nejlepší loňský kousek. Gran torino je taky vynikající ale holt 2008. Jen mě překvapuje, že jsem ho vůbec nezaznamenal v kinech.

Nahlásit

-
0
+

Nojo, koukám na to. Tak to se omlouvám :)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

jj, prijde mi, ze cim vic starne, tim lepe a mene konformne toci... akorat s remakem ani originalem "Yumy" nemel nic spolecneho, pokud vim;-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Gran Torino je skvělé! Ostatně jako většina Eastwoodových filmů z poslední doby (3:10 to Yuma, Changeling, Mystic River...)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

ja bych dal sosku kazdymu za snahu. jinak je to naprosto nerelevantni blbnuti nakvadrat.

Nahlásit

-
0
+

Chtel jsem puvodne napsat Gran Torino, ale to melo celosvetovou premieru v prosinci 2008:-/ Takhle bych to opravdu videl na Avatara, mozna Inglourious Basterds, zadne jine filmy mi neprisly tak dobre udelane a zadny film me loni neoslovil natolik, abych ho uprednostnil...

Nahlásit

-
0
+

No u těch Nobelových cen už takový Jásir Arafat či Al Gore s cenou za mír budili spíše úsměvy...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Od doby, kdy rozhodli o udělení Nobelovy ceny Obamovi (rozhodnutí mělo padnout v den, kdy byl Obama teprve desátý den v úřadě, tedy v době, kdy vlastně ještě nic světoborného nevykonal) beru rozhodnutí podobných porot na stejnou váhu, jako názory jakékoli party "odborníků" ;v české hospodě.Je pravda, že za názor akademiků lze získat peníze, zatímco za názor v hospodě ne, ale často je lepší jít na film pochválený v tramvaji než vychválený Mirkou Spáčilovou.

Nahlásit

-
0
+