Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Je čas nejlepší kuchař?

18. 5. 2010
11 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Já zase nevím,jak můžete napsat slovo samozřejmě s n.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Samozřejmně ,že medvědí trh trvá cca 2-3 roky.Splést se může každý,ale že si zatím stojí už pochopit nedokážu.Nevím ,jak může dělat analytika.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jo s těmi růsty a poklesy to tak samozřejmě bylo. Jinak pan Čermák není - viz diskuse - jediný, kdo hovoří o 18 letech.Jsou tam období růstu a poklesu, ale celkový průměrný výnos za určitá období nic moc. Nebo to tak alespoň dosud bylo.Pokud tedy chce "někdo", kdo tady minule propagoval dlouhodobé investování - nic proti němu - investovat skutečně dlouhodobě. Ale třeba jsem onu dlouhodobost pochopil jinak či špatně. Může mít samozřejmě řadu dimenzí

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Není to chyba. 18 let je průměrná doba sekulárních býčích a medvědích trhů..Poslední ukončený sekulární medvědí trh v USA byl 1966-1982..Poslední sekulární býčí trh byl 1982-2000.Od roku 200O jsme v dalším sekulárním medvědím trhu. Ještě pár let je před námi..Kdo chce detaily i s čísly, ať se podívá sem:http://www.crestmontresear ch.com/content/market.htm

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

No ale od toho snad je portfoliomanager, aby mohl zareagovat, ne ?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To se nekdo pekne seknul, prumerna doba trvani medvediho trhu je 18 mesicu, nikoliv let.. :o)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zmíněný Sporotrend má 10,1% řeckých aktiv, podle odvětvové struktury je 38,2% aktiv ve finančních službách.Zatím tato strategie přináší zisk. V případě nepříznivého vývoje dluhové krize se to však může snadno obrátit.

Nahlásit

-
0
+

Většina lidí stále bohužel nesází na akcie vůbec.A z té menšiny, která si pár akcií pořídí, jich většina kupuje ty tuzemské hlavně z důvodu "nevzdělanosti& quot;v oboru. Myslí si naivně, že firmy z BCP dobře znají, tak proč by kupovali akcie nějaké zahraniční firmy. Oni si raději koupí akci AAA (příklad), o kterých ví z novin a televize přece "vše" ...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Souhlasím s obojím. Taky jsem na zaměření těch fondů na střední a východní Evropu upozorňoval. Asi jsem měl víc. Šancí na vyšší výnos, za cenu tomu odpovídajícího rizika, je možnost těchto fondů investovat do akcíí ruských a postsovětských firem. Pořád je tam ale problém, na který upozorňujete.Je taky fakt, že většina investorů v ČR sází na české akcie. Nevím, jak je to třeba v Německu s německými akciemi, řada Čechů ale má, pokud vím, z minula špatné zkušenosti s investováním v eurech a zejména dolarech. A tak se i z tohoto důvodu investovat v jiných měnách nejspíš bojí.Nedávno jsem hledal globálně zaměřené korunové akciové nebo smíšené fondy s dlouhodobě zajímavým výnosem, které se prodávají v ČR, a byla to bída.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Analytik Petr Čermák z firmy Colosseum je pekne na omylu. Průměrný medvědí trh netrval v poslední době 18 let v Evrope ani v USA, ale vzdycky 2 az 3 roky a pak 4 roky boom akcií. Tedy akcie západní EU a USA padaly jen od 2000 do prelomu 2002/2003, pak rostly do 2007 a padaly od 2007 do brezna 2009 a nyní priblizne 4 roky porostou. Akcie v indexu S&P500 uz nikdy více nespadnou na prumerné P/E pod 10. Protoze o akcie bude stále vetsi zájem a stále více lidi bude drzet akcie stále i 50 let jen pro dividendy.

Nahlásit

-
0
+

Uspesnost zminenych fondu je dana extremne rychlym rustem akcii ve stredni Evrope v posledni dekade a zaroven posilovanim koruny a dalsich stredoevroskych men v poslednich peti letech..Kdo voli zminene fondy, tak v podstate sazi na pokracovani tohoto trendu..Osobne stredni a vychodni Evrope davam zpravidla max. 10 % portfolia. Vetsina investoru v CR ale ma pres polovinu portfolia v ceskych akciich..Jan TraxlerFINEZ Investment Management

Nahlásit

-
0
+