Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Bude krize? Zeptejte se Twitteru!

29. 11. 2010
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Děkuji za hezký článek. Zvláště zajímavá je pro mne pasáž o nebezpečí zpětné vazby nebo jinými slovy o rekurzivní pasti. Pokud si člověk představí, že má možnost nahlédnout do budoucnosti (tímto způsobem může být také definována tzv. Boží mysl - viz podobný princip teorie množin Bernard Bolzano) a zná další průběh DJ indexv budoucnosti, může jít na burzu a začít nakupovat akcie s budoucím růstem a zhodnocovat portfolio? Jenže podle teorie efektivního trhu ostatní učiní totéž a efekt se minimalizuje. Zdá se tedy že jediná cesta je princip být na čele vlny, to znamená využívat dynamiku trhu - v limitně krátkých okamžicích využívat limitně nízkých výnosů v množství ovšem limitně blížícím se maximu. Pokud mohu jako laik nahlížet současnou ekonomiku tak podobným způsobem funguje současná inflační technologie kde všichni jsme si před inflací rovni ale ti kdo mají dříve k dispozici nově natištěné peníze (banky) jsou si rovnější. A pak je zde také efekt "hybatelů" událostí například severokorejského velitele, který spouští dělostřelbu na jihokorejský ostrov. Má on možnost ještě předtím nakoupit akcie amerických zbrojařských firem? Nakoupil někdo z KLDR krátce před útokem takové akcie? Lze manipulovat trhem? Náladou na twiteru patrně ano.

Nahlásit

-
0
+

Většinou není.Na Facebooku se několikrát měnilo implicitní nastavení soukromí tak, aby profily uživatelů byly co nejotevřenější (v zájmu Facebooku, který na otevřených profilech vydělá). Je dobré si zkontrolovat nastavení (viz http://youropenbook.org/ nebo http://www.reclaimprivacy.org/)U Twitteru existuje možnost ukrýt svoje updaty, ale je to dost nestandardní. Navíc pokud nejste zvenku vidět, nemáte jak získat followery.U ostatních sítí je to podobně, včetně tendence otevírat se vyhledávačům.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jsem myslel že moje tlachání na soc.síti vidí jenom ti které si nastavím. Nebo to tak není?

Nahlásit

-
0
+