Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Stavební spoření: Pozor na podvodníky!

8. 11. 2010
18 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Pěkně napsaný článek. Asi vím, proč jsem za 2 roky nenapsal ani jedno SS :)Díky

Nahlásit

-
0
+

Je smutné vidět jak, převážně senioři, berou rady "poradce" v kanceláři Raiffky jako korektní a při tom tato firma využívá jen neinformovanosti starých lidí. Současná daňová změna SS je mana pro tyto finanční žraloky a proto i nepochopitelně roste počet nových smluv (dle ekonom. serverů). Mě byla dána konkrétní nabídka, kdy bych prodělal cca 30 tisíc. Kč. A pro tuto loupež jsem byl písemně vyzván k osobnímu jednání.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Dobry den vsem, dekuji za reakce a pripominky. uz mam napsany clanek plny cisel o poplatcich a vyhodnosti stavebniho sporeni, brzy se ho dockate.. Dovolim si jeste reagovat na predchozi prispevek.. nemam rad takove negativni pohledy na situaci u nas.. neni to o tom, ze bych nemohl uvest jmeno SS - MOHL - vse je zdokumentovane a dolozitelne.. Ale proc ?? na rovinu, k cemu je dobre se rozhadat s obchodnim partnerem, s kterym potrebujete dale spolupracovat ? Krom toho to neni poklesek SS jako takove, ale konkretniho cloveka - obchodnika (i kdyz ma jeji logo na vizitce). Centrala SS byla vstricna a vse co provedl jsme zrusili.. Nehlede k tomu, ze nazev SS ani neni dulezity, chtel jsem jen uporoznit na nektere "provarene" ;praktiky, abyste se jim dokazali branit.. pricemz to ROZHODNE to neni domena jedne SS, podobne taktiky pouzivaji agenti i ostatnich stavebnich sporitelen a nejen jich.. Mam klienta, kteremu "poradce" externi site udelal vloni 4 SS WSS na prepalene cilove castky s tim, ze 2 z nich byly na deti a vzhledem k existujici akci je mohl uzavrit klientovi BEZ placeni CC.. neudelal to, hadejte proc - penize.. Skutecne spolupracujte jen s lidmi, ke kterym mate elemetarni duveru, tech informaci je tolik, ze to laik nemuze nikdy pojmout a to je tohle prosim jen "hloupe" stavebni sporeni.. kdybyste videli ta zverstva co se delaji na slozitejsich produktech - taky na to chystam clanek :-) (pro inspiraci se mrknete na uplne prvni prispevek v diskusi - skutecne neni odemne :-)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Proč bychom nemohli? Po dnešním jednání mohu říct, že tak postupuje Raiffeisen.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Díky za informace, škoda jen, že v naší pseudodemokracii nelze veřejně jmenovat firmy s podvodnými praktikami. A nejedná se jen o SS. Mám pocit, že podvádění je u nás národním sportem a kdo nepodvádí prostě není "in". Smutné zjištění po dvaceti letech "sametu".

Nahlásit

-
0
+

Jak to ale bude se zdaněním úrokových bonusů vyplacených v roce 2011 a dále? Osobně jsem jsem smlouvu radši zrušil včas,aby byly vyplaceny ještě letos.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zdravim, omlouvam se za nepresnost, ze uroky budou zdaneny az pristi rok, sam jsem myslel, ze uz ty letosni.. vidite, dalsi lez agenta "nejmenovane stavebni sporitelny".. Nicmene presne na praxi, ze navyseni cislove castky klienta pripravy i urokovy bonus jsem v clanku upozornoval... Nicmne jde to i jinak - mam klienta, ktery ma smlouvu u MPSS, nenavysuje ji, jen stale posila penize a SS mu "sama" navysuje cilovou castku a urokovy bonus ma stale (3 + 1,5% :-). Myslim, ze oranzove konto se svymi 1,75% neni dnes na trhu ROZHODNE zadna hvezda, znam lepsi reseni :-))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Chci opravit autorův ne zcela pravdivý výrok, který se u některých spořitelen rovná ztrátě úrokového bonusu. Autor tvrdí: "pokud se výše vašich úspor blíží k cílové částce, můžete si ji nechat navýšit (poplatek je 1 % z částky, o kterou navyšujete"Pokud to uděláte, je to zásah do smlouvy a přicházíte o úrokový bonus! Jediné rozumné řešení v takové situaci je nenavyšovat! Smlouvu zrušit a peníze vybrat s úrokovým bonusem(to spořitelnu naštve nejvíc pochopitelně,ale pro vás je to nejvýhodnější řešení). A když chcete stavebně spořit dál, uzavřete si novou smlouvu. Osobně je lepší založit si ING konto a tam dát peníze vybrané ze stavebního spoření.

Nahlásit

-
0
+

Dobrý den. Jen si dovolím podotknout, že: "neboť se daní až nově připsané (letošní) úroky" není pravda, protože se budou danit až úroky připsané v roce 2011. A dále že: "(státní příspěvek činí 2250, oproti 1500 u smlouvy nové)"Ano, ale jen za rok 2010. podle návrhu od roku 2011 2000 korun ročně bez rozlišení "stará, nová" smlouva. S pozdravem Jiří Pernica

Nahlásit

-
0
+

taky jsem si nechal nakecat bludy a spapal to i s navijáčkem a uzavřel novou smlouvu....

Nahlásit

-
0
+

Jasně a srozumitelně napsáno. Konečně jste mi udělal jasno, jak se věci mají.Díky a těším se na Vaše další články!

Nahlásit

-
0
+

2011

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Proc autor neuvadi jmeno ustavu?

Nahlásit

-
0
+

Docela koukam, doposud jsem mel stavebni sporeni za relativne jednoduchy produkt, se kterym se neda moc cachrovat. Tedy pokudsi jej neporidi nekdo, kdo ulizo 200 Kc rocne. Ale jak vidno...

Nahlásit

-
0
+

drobná technická připomínka: úroky za letošní rok se připisují k 31.12.2010 a platí pro ně tedy pravidla roku 2010 - tedy se nezdaňují. Danit se budou až úroky za rok 2010

Nahlásit

-
0
+

Jen chci upozornit, že toto je běžná praxe nenasytných regionálních zástupců té či oné stavební spořitelny. Přitom centrála často stojí spíš na druhé straně, ale lidé ani nevědí, že si mohou stěžovat na postup toho či onoho zástupce.Já konkrétně byl taky podveden paní Bc. Ivanou Mašínovou z Moravské Třebové, zástupkyně ČMSS a momentálně na ni sepisuji stížnost.Tento postup mi byl doporučen přímo na centrále ČMSS a prý v některých případech i vracejí peníze, o které se klient nevědomky připravil na základě polopravd od zástupce spořitelny.Takže rada na závěr:Nevzdávejte to a stěžujte si!!!Když nic jiného, minimálně dotyčnému zatopíte...

Nahlásit

-
0
+

Nevim, co je to tu za nesvar psat o ''nejmenovane sporitelne''. Nakonec lze ustav stejne dohledat podle urokove sazby, tak na co si tu hrajete, pane autore? Najdete si nejakou jinou, mene nebezpecnou praci, hrdino :(

Nahlásit

-
0
+

Zkátka takový normální příběh ze života. Sluší se už jen dodat, že výnos až 6,9 % p. a. na svých webových stránkách inzeruje Raiffeisen a zhodnocení ve výši 2,5 % Wüstenrot.

Nahlásit

-
0
+