Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Ovlivní recese kvalitu bytů?

20. 4. 2009
14 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

To vubec ne... to byl jen pokus o odlehceni diskuze. ;-))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Myslíte, že v tom je to pravé chlapství?

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Je mi to jasne. Ja jen proste jako kazdej chlap musim mit posledni slovo. ;-))

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Jasně. Zatím nemá smysl diskutovat o něčem, co nevyšlo.Jen jsem chtěl čtenáře webu ujistit, že o avizovaný článek či materiál rozhodně nepřijdou.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tak pak o tom budeme moci diskutovat. ;-) Zde bych to nyni neresil..Jan TraxlerFINEZ Investment Management

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nevím, sice, zda budou ceny nemovitostí v ČR dobrých 20 let zaostávat za inflací, článek na toto téma s možností diskutovat, zde ale samozřejmě v dohledné době vyjde.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

CR je na tom hur nez USA. Dle meho nazoru nemovitosti v CR dobrych 20 let budou zaostavat za inflaci. Vice v kvetnovem cisle Financniho magazinu a casem snad i zde s prostorem k diskuzi..Jan TraxlerFINEZ Investment Management

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Pánové, tak to jsem rád, že existuje téma, kde se plně shodneme :-) Úvěrová expanze nám vlastně vyvolala současnou bublinu. Naštěstí pád cen nemovitostí položí pár developerů a naštve vlastníky, ale krize alá Irsko nebo Amerika nám naštěstí nehrozí. Ceny do dvou let vidím 1-1.5 mil za panelák a 2-2.5 mil za kvalitní novostavbu (podle velikosti).. 6-8 milionové byty na špatných místech a se špatným provedením jsou minulostí :-) (Ty ceny co uvádím nejsou nereálné.. Naopak už dnes lze najít byty za tuto cenu.. Kdo hledá najde :-) )

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

tohle me v Praze uz nekolik let fascinuje. Co se tyce centra, tak jsou v Evrope vyssi ceny snad jen v Londyne - pamatuji ze pred par lety se dal stejne velky byt koupit levneji v centru Parize nez v centru Prahy.Myslim ze to byla/je bublina jak vysita...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Hold nevýhoda bydlení v Praze. Naštěstí zbytek republiky na tom není tak zle.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Hlavne bych dodal, ze prumerny byt v Praze stoji zhruba 10 nasobek prumerneho rocniho prijmu, zatimco jinde ve svete se pomer pohybuje nekde kolem 4-5 (Nemecko, GB), oproti Nemecku jsou ceny bytu dokonce ABSOLUTNE vyssi. Naproti tomu, vynos z najemneho je v Praze nizsi nez 5% ceny, coz je neco o cem se najemnikum v jinych zemich ani nesni.Takze pokud bych mel zbytecne 2 mega, nakoupim akcie, z casti vynosu platim najem, za zbytek vynosu koupim za 20 let novy byt a jeste mi zbydou akcie za 2 mega v dnesnich cenach... :o)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Podle me prevazuje najem nad hypo. Jasne ze je to zalezi na kazdem zvlast, ale kdyz vidim jak se mladi lide okolo me zadluzi jen proto aby meli byt 2+1 (sam jsem jeden prodal za 2mil, panelak) na desitky let. Az budou planovat rodinu a decko se narodi bude jim to mali. Nehlede na skutecnost, ze kdyz je najem muze se clovek kdykoliv prestehovat, nema starost o nemovistost jako takovou. Hypo je mozna vyhodny pro lidi, u kterych splatky nebudou delat ani 1/3 prijmu, coz je minimum lidi co si hypo dnes berou. Byt ktery jsem prodal, jsem predtim pronajimal za 7000 + poplatky. Kupujici si na tento byt vzali hypo, 300 000 zaplatili hned a mesicne budou platit 8000 + poplatky, za 30 let bude jejich panelakovej 2+1 starej 50 let a neprodejnej.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

To je relativní a záleží na tom, čeho chcete dosáhnout. Přecijen po splacení hypotéky máte niřší náklady na bydlení a to se Vám v konečném důsledku (např. v důchodu) může velmi hodit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Rikam to porad najem je lepsi nez hypoteka.

Nahlásit

-
0
+