Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Indie

15. 10. 2009
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Diky za doplneni o osobni zkusenosti.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Zdravím Honzo.V žádném případě nehodlám polemizovat s ekonomickými závěry tohoto článku, ale nedá mi, abych se nevyjádřil k některým obecným informacím.Je mi ale jasné, že jste čerpal z oficiálních statistik a materiálů.1) sami Indové přiznávají, že vlastně nevědí, kolik jich je. Oficiální čísla jsou jeden fakt, ale tragické odhady hovoří až o 1,5-2 mld lidí.2) je to sice už 5 let, co jsem tam byl, ale nějakého zvláštního stavebního boomu jsem si nevšiml3) podle toho, co jsem viděl, bych řekl, že ti co žijí ve slumech jsou na tom ještě dobře. Ti co žijí na ulici, u silnic, na střechách domů de facto třeba jen pod igelitem jsou na tom hůře. A že tam takových lidí je.4) nejchudším údajně musí stačit dolar na týden5, pracovní síla zde podle mě musí být extrémně levná. Alespoň podle cen některých věcí, které jsem si koupil. To mi prostě do dneška hlava nebere, jak je to možné za ty ceny vyrobit.6) zanedbaná infrastruktura. Ha, ha, ha. To se nedá slovy popsat, jak tam vypadá např. elektrické vedení na ulicích - mám pár fotek a říkám jim "noční můra revizního technika elektro".7) silnice - kdo neviděl nepochopí. Cca 300 km mezi dvěma několikamilionovými městy jsme jeli busem asi 10 hodin.A tak bych mohl pokračovat. Samozřejmě nechci paušalizovat, byl jsem tam hodně krátce, ne ve všech oblastech, ale určitý obrázek jsem si udělal.

Nahlásit

-
0
+

Sám mám zainvestováno v HSBC, můžu jen potvrdit.

Nahlásit

-
0
+