Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: V Kauflandu a v síti

18. 4. 2008
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Pár drobných připomínek k údajům ohledně provizí a celkovým nákladům bank na "pořízení" hypotéky. Doba, kdy bylo za zprostředkování hypotéky 0,5% z objemu je vzdálená několik světelných let. :-))Ale vážně, to bylo někdy na počátku hypoték, tedy zhruba v roce 1998.Já osobně jsem poprvé přišel do styku s hypotékami někdy v letech 1999-2000 a to už bylo minimálně 1%.Pak se to několik let drželo a cca v roce 2002-3 se to ustálilo na rozmezí 1,2-1,3%.No a pak to začalo stoupat.Už od doby, kdy bylo to cca 1% - a to bylo jen pro vlky samotáře, firmy měly samozřejmě o něco více, byla provize vlastně vyšší než poplatek klienta ze její sjednání.Pak začaly poplatky mírně klesat a dnes se pohybují mezi 0,4 – 0,9% z výše úvěru. Jsou tam však minima a maxima, ale to se pak celkově nějak zprůměruje. A to samozřejmě nemluvím o různých akcích, kdy je poplatek jen ve výši 50% nebo dokonce je sjednání zdarma.Osobně jsem přesvědčen, že banky jsou dneska, když ne v mínusu, tak určitě na 0. Respektive spíše v mínusu, protože náklady na „pořízení“ hypotéky (tím myslím její zpracování, zavedení pracovníkem banky atd.) jim zůstaly, ale vyplácí ty vysoké provize, které už přesáhly ta naposledy uvedená čísla.Tolik snad jen na upřesnění.

Nahlásit

-
0
+

Ještě jednou bych si dovolil vrátit se k tématu Česká spořitelna a obchody přes externí síť... Podle jednoho pracovníka ČS jsou extrémně problémové obchody společností (externích partnerů), které mají v ČS své "koně", a jsou schopny "protlačit" ;jakéhokoliv klienta. Samozřejmě za cca 10% z výše úvěru. Není ovšem v tomto případě chyba u ČS? Proč se paušálně odsuzují všichni externí partneři?

Nahlásit

-
0
+