Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Smrt, daně a spravedlnost

10. 3. 2008
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Lafferovy křivky.Ne, Lafferova křivka udává závislost objemu vybraných daní na daňové sazbě, není předpisem, jak má vypadat daňová struktura.Jsem zastáncem rovné daňové sazby, domníval jsem se, že je to z mého textu patrné.Vaše zmínka ve smyslu "žádné zastoupení bez zdanění" není špatná, jenomže, jak správně podotýkáte, je to dnes kacířství.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Ačkoliv vím, že Vy pane Kohoute jste zastáncem Lafetovy křivky (doufám že jsem to napsal správně) tedy degresivní daně, já jsem zastáncem rovné daně. Degresivní daň má jistě svojí obhajobu v psychologii lidí a tedy můžete ve výsledku vybrat více.Já na druhou stranu považuji daň za platbu za služby. Tedy když jsem bohatý musím platit více za ochranu svého majetku (tedy úměrně více), nežli někdo méně bohatý. Ponechme prosím stranou kvalitu výkonu této služby:(. Dále chápu že se musí vytvářet rezerva státu na sociální síť pro potřebné a netáhla. To je taková daň za to že oni nepracují a na mě zbude více práce a tedy i více peněz. Ale ještě bych daňový zákon o něco rozšířil a to o Římské hlasovací právo: Kdo na společnou hromádku nedává, nechť o ní také nerozhoduje. Což je bohužel v součastném "civilizovaném& quot;světě kacířství:(

Nahlásit

-
0
+