Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Nové šoky, nebo realita?

18. 12. 2008
10 komentářů

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Slibovaný výcuc z analýz z straně nabídky ropy:http://www.pro-investory. cz/komodity/ropa_zemni_plyn/na bidka_ropy/

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Četl velmi zajímavý rozbor strany nabídky. Připravím z něho výcuc pro svůj web. Pak sem dám link.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Samozřejmě té budoucí.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Máte pravdu. I když v tomto případě se budu hájit. Aktuálním poklesem prospekce ropy kvůli nízké ceně a recesi jsem mínil pokles nabídky.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Tomu rozumím, něco jako technologická bublina, "hele loni to udělalo 25%, to musím koupit a všichni nakupujou a k tomu to živí investiční banky svými předpověďmi. Jenom nechápu, že do komodit investovaly penzijní fondy, když bylo evidentní, že to praskne ...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Co se týče ropy, všiml jsem si jedné věci. Téměř každá změna ceny je apriori vysvětlována změnou poptávky. Minimálně se mluví o nabídce. Proč???

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nevím, zda jde o silnější komentář.Taky mne překvapily podobné předpovědi. Tady jde ovšem o "šokující" předpověď, kterou Saxo Bank dělá od roku 2002. Což je chytrý nápad, je to dobrý marketingový tah, když to vyjde, je to OK. Když ne, byla to přece šokující prognóza.Víc mne překvapily předpovědi Goldman Sachs (ropa příští rok za 200 dolarů), Merrill Lynch ji měl snad ještě výše.Podle selského rozumu to skutečně nedává smysl. Jenže když do komodit investovaly ve velkém i penzijní fondy a řada hedgeových fondů, obávám se, že je možné vše.V budoucnu za určitých okolností (aktuální pokles prospekce ropy kvůli nízké ceně a recesi, následně pak velká poptávka v době oživení ekonomiky plus spekulativní obchody aj.) nelze vyloučit nic.Čímž samozřejmě ty analytiky nehájím.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

... i mistr tesař se utne :-), ale čekal jsem silnější komentáře ...

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Prvni polovina posledni vety je naprosto spravne, ve druhe mate chybu... :o)

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nemohu pochopit, že takový odbornící předpovídali cenu ropy na 175 nebo 200 dolaru. Pokud by tu byl dolar za 10 kč a Euro za 2 dolary tak prosím,ale to je ekonomický nesmysl. Každý růst se řídí trhem, který ho musí absorbovat, aby došlo k dalšímu růstu, pak docházi k nerovnovaham a krizim jako DNES. Roztočí to inflační spirálu, zvednou se úroky a lide nejsou schopni splácet hypotéky po změně fixu. A už se to veze, poptávka se snižuje a ceny jdou zpět, tam kde začali ...Nejsem odborník ani prognostik, ale mám zdraví rozum

Nahlásit

-
0
+