Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: BRIC a luxus

4. 7. 2008
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Článek si samozřejmě rád přečtu. Aby bylo přitom jasno: já s vámi souhlasím. Problém spočívá v tom, že - viz úvod článku - tyto (zajištěné) fondy představují alternativu k termínovým vkladům.I když si je může koupit i někdo jiný, myslím si, že mezi jejich příznivci převládají dva typy investorů. Ti, kteří o investování moc neví a sorta velmi konzervativních investorů.První z nich se mohou časem něco naučit a zjistit, že podobný fond (při předpokládaném příznivém vývoji zemí BRIC) pro ně není žádné terno.Pokud se ale podíváte na objem peněz uložených na různých účtech bank, lze z toho dedukovat, že je tu stále silná vrstva velmi konzervativních investorů. A zkuste je přesvědčit (navíc v současné hektické době), že by měli investovat agresivněji. Jim může připadat možný výnos tohoto či dalších zajištěných fondů zajímavý. A relativně jistý. I když jistého není nikdy nic.V tomhle vidím zásadní problém, který správci fondů logicky využívají.Jistě "étéefka" zaměřená na tento region jsou zajímavá. Nejsem si ale jist, zda se ti, kteří využívají zajištěné fondy jako alternativu k termínovým vkladům, nechají přesvědčit o jejich výhodnosti. Třeba i v kombinaci s pravidelným investováním do tohoto regionu, které snižuje riziko.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Nevím, jaký konečný výsledek si fond BRIC nakonec připíše, ale myslím si, že podkladová aktiva porostou rychleji než 20% za tři roky.A takový limit se mi vůbec nelíbí.Lepší je podle mě investovat do regionu bric a dalších rozvíjejících ekonomik pomocí etf (např. EWZ, EWS, EWM,...).Schválně si přečtěte článek od mého otce na toto téma:http://www.e-milionar.eu/ clanky/cina-a-dalsi-vynorujici -se-ekonomiky-moznosti-investo vani/

Nahlásit

-
0
+