Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Blýská se na lepší časy?

29. 2. 2008
2 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Dobrý den, mám dotaz k plným invalidním důchodům, resp. k tomu, co se s nimi bude dít po realizaci důchodové reformy. Píšete, že by nemělo dojít k jejich faktickému omzezení, a co jejich dosavadní každoroční "úprava" směrem nahoru?Já osobně pobírám plný invalidní důchod na psychiatrickou diagnozu, nicméně se snažím i pracovat, neboť sám důchod mi stačí pouze na zaplacení nájmu a inkasa. Vzhledem ke zmíněné diagnoze z oblasti psychiatrie však "nevím dne", kdy s prací - podotýkám duševní, neboť jsem inženýrkou ekonomie,- budu nucena skončit pro vyčerpání organismu. Je možné, že pokud budu pracovat nadále, bude mi důchod odebrán?Předem děkuji za odpověď.

Nahlásit

-
0
+

Jde to, když se chce. Vidíme to v Polsku, Maďarsku, Slovensku a dalších téměř třiceti zemích na celém světě. Peníze nejsou státu, ale lidí, co je platí. Tunelování znamená, že lidé peníze ztratí. Zde však mluvíme o tom, že je nově získají. Ano, ten, kdo se o peníze bude starat – třeba nově zřízené penzijní fondy – z toho bude mít prospěch. Stejně jako má prospěch pekař, u kterého si každý den kupujeme pečivo. Hlavní přece je, že z toho má prospěch zákazník. Jedině pak může mít prospěch i pekař či fond.

Nahlásit

-
0
+