Partner webuRoger logo
Předplatit časopis Finmag

Diskuze: Na důchod konečně jinak?

4. 8. 2008
3 komentáře

Přihlášení do diskuze

Diskuze

Ale platby do penzijního fondu jsou a budou dobrovolné, tka proč se ptáte proč si ho máte platit. Si ho neplaťte,když se vám nehodí ani státní příspěvek ani daňové úlevy

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Docela Vas chapu. Ono byt po mem, tak bych povinne duchody take zrusil. Jenze ma to jeden hacek. Pak by se naprosta vetsina lidi rozhodla pro variantu 1, avsak ten typicky zamestnanec by vsechno prozral, v 60 nemel na uctu ani "teuro" a jelikoz by jich byla vetsina populace, tak by si v "demokracii&quo t;prosadili vyplatu duchodu, ackoliv si na duchod nikdy nesporili ani neodvadeli nic do statniho systemu.Bohuzel, za posledni stoleti jsme prilis zleniveli a to nebude jednoduche zmenit.

Nahlásit|Zobrazit komentovanou zprávu

-
0
+

Může mi někdo vysvětlit, proč si mám platit kromě státního důchodu ještě penzijní fond ("třetí pilíř")? Já osobně se o sebe dokážu postarat sám, nepotřebuji ani státní důchod, ani penzijní spoření. Samozřejmě za předpokladu, že mi na hlavu nespadne skříň a nestanu se až do důchodu invalidou - to bych vyčerpal své současné úspory a bez státního důchodu se bohužel neobešel.Myslím, že státní důchody a penzijní fondy mají být jen pro "chudé" (promiňte mi ten termín). Já jsem schopen si svůj důchod zabezpečit sám. A kdyby bylo nejhůř, věřím, že mi budou pomáhat děti, tak jako já nyní ke státnímu důchodu přispívám své matce (platím jí nájem a občas něco koupím vč. dovolené, jejích 8000 Kč - důchod na jídlo a běžné nákupy bohatě stačí).Viděl bych to takto:1. na prvním místě důchod z vlastních zdrojů (typicky podnikatelé, rentiéři, vlastníci akcií...),2. pokud ty zdroje nemám, musím si spořit do penzijního fondu (typicky zaměstnanci),3. na třetím místě pomoc od rodiny,4. když to nejde, tak pomoc od charity,5. teprve na posledním místě pomoc od státu.Mimochodem, kdyby se všem důchodcům srovnaly důchody na 10.000 Kč měsíčně (část důchodců by si polepšila, část pohoršila), ušetřil by sociální systém ročně 50 miliard Kč.Nejhorší je, když nás stát pod hrozbou sankcí (pokuty, vězení) nutí do něčeho, co považujeme za nerozumné či nevýhodné a do čeho jít nechceme...

Nahlásit

-
0
+